Soutěže

Někteří naši cvičenci se účastní kulturistických a bodyfitness soutěží v různých váhových kategoriích. Dosahují zde výborných výsledků, a to vše díky vlastní snaze, vůli a zázemí, které jim poskytuje naše fitness centrum ve Vsetíně.

Oddíl kulturistiky a fitness na svoji činnost využívá grant, který uděluje město Vsetín pro podporu mládežnického sportu.

Dosažené výsledky v roce 2021

Naši sportovci dosahují výkonnostní špičky v extrémních vytrvalostních závodech pod záštitou ČSUT (Československý pohár v Ultra Trailu). Jsou to mezinárodní dálkové pochody a běhy (hodnoceno dohromady) na 100 - 130km dlouhých tratích, které vyhlašuje ČSUT.

VÍT RANDÝSEK

Mezi chodci, kteří se samostatně nehodnotí, skončil do pátého místa. V letech 2019 - 2021 se pravidelně účastní 12 závodů ročně s průměrem 1300km za rok a převýšením několika tisíc metrů. Každý závod vyžaduje důslednou fyzickou přípravu v posilovně, kde Víťa tráví mnoho hodin kondičního tréninku. Nezanedbatelnou částí přípravy je sestavování vlastního jídelníčku tak, aby zvládal, jak tréninkové zátěže, tak i extrémní fyzické a psychické zatížení vlastního závodu. Jsou to stovky hodin na cyklistickém a běžeckém trenažéru, doplněné kondičním cvičením na přístrojích. Kromě dokonalé fyzické a psychické přípravy musí zvládat orientaci v terénu v denních i nočních hodinách. V některých měsících jsou to i tři extrémní závody, ve kterých končil ve své kategorii mezi deseti nejlepšími. V roce 2021 obdržel 23. stříbrnou medaili ČSUT za absolvování padesáti dálkových pochodů. V příštím roce se vydává na cestu za zlatou medailí. Svou osobou a příslušností k domovskému sportovnímu oddílu pomáhá pravidelně propagovat město Vsetín v České republice i na Slovensku, a to bez jakýchkoliv finančních nároků. Pro svou veselou a přátelskou povahu je mezi pořadateli těchto závodů velice oblíben a za své výkony pravidelně odměněn sportovním oceněním (diplom, upomínkový předmět a další). Za svou několikaletou propagaci města Vsetína by si jistě i nějaké ocenění od jejich zástupců plně zasloužil.

Dosažené výsledky v roce 2018

Dne 19. května se ve Velké Bíteši uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v kulturistice a fitness. V hodně našlapané konkurenci se neztratili ani borci z našeho oddílu. V kategorii do 65kg se Lukáš Navrátil umístil na vynikajícím 3. místě a v kategorii nad 72kg obsadil Petr Valchář 6. místo. Na Mistrovství Moravy v Bohumíně se umístil na krásném 5. místě Vojtěch Bublík.

Všem borcům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Dosažené výsledky v roce 2017

Josef Špetík je náš závodník, soutěží jako starší dorost.

Zabodoval v soutěži Mistr Moravy.

Váhová kategorie do 72 kg.

Dosažené výsledky v roce 2012

Martin Štěpánek soutěží jako junior v kategorii naturální kulturistika.

Zabodoval v následujících soutěžích:

1) Mistrovství světa - 1. místo
2) Mezinárodní mistrovství ČR - 1. místo

V kategorii junior se závodí bez rozdílu vah, z toho plyne, že Martin Štěpánek je absolutní mistr světa. V roce 2011 byl vyhlášen jako druhý nejlepší naturální kulturista v ČR.

Adam Švehla taky rozšířil seznam svých úspěchů.

1) MČR v silovém trojboji v Turnově - 2. místo
2) MČR v benchpressu v Praze - 2. místo
3) Mistrovství světa v trojboji v Berlíně - 6. místo v benchpressu
4) Mistrovství světa v trojboji v Berlíně - 4. místo v mrtvém tahu
5) Powerlifting Extravaganza v Miami USA - 6. místo v benchpressu

Adam Švehla byl vyhlášen mezi deseti nejlepšími sportovci města Vsetína.

Rozhovor s Adamem je k dispozici zde.

Adam Švehla na soutěži Powerlifting Extravaganza v Miami.

Fitness Expo Praha 2011

Adam Švehla opět zabodoval, tentokrát 1. října 2011 na soutěži Fitness Expo v Praze, kde se umístil rovnou ve dvou váhových kategoriích:

1) Raw kategorie bench press +105kg - 1. místo (207,5kg)
2) Raw kategorie mrtvý tah +105kg - 3. místo (290kg)

Ukázka ze soutěže je k nahlédnutí zde.

Mezinárodní pohárová soutěž v Benchpressu - Mladá Boleslav 2010

Adam Švehla zabodoval 2.10.2010 na mezinárodní pohárové soutěži v Benchpressu v Mladé Boleslavi. V kategorii RAW, to znamená bez speciálního dresu, zvedl neuvěřitelných 210 kg a vynikající třetí místo.

Grand Prix Vyškov 2009

Náš borec Adam Švehla se 3.10.2009 zúčastnil pohárové soutěže Grand Prix Vyškov. Ve velmi kvalitně obsazené souteži obsadil po litém boji 4. místo.